چگونه تلفن هوشمند خیس شده را نجات دهیم؟

خیس شدن تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها موجب می‌شود که خسارت‌های زیادی به آن‌ها وارد شود. البته اقداماتی وجود دارند که با انجام دادن آن‌ها می‌توان موبایل‌های خیس را نجات داد. همراه موبایلستان باشید تا در آموزش و ترفند گوشی هوشمند به بررسی این اقدامات بپردازیم و با کار‌هایی هم که نباید در شرایط این چنینی انجام دهید، آشنا شویم.

در طول زندگی روزمره خود به جاهای مختلفی می‌رویم. تلفن‌های هوشمند نیز یکی از وسایلی هستند که در اغلب جاها آن‌ها را با خود به همراه داریم. پس احتمال آسیب دیدنشان وجود دارد. ممکن است این دستگاه‌های دوست داشتنی در استخر، چاله آب، دستشویی یا سینک ظرف شویی بیافتند و در نتیجه خیس شوند. در آموزش و ترفند گوشی هوشمند در این بخش با ما باشید:

مطالب مرتبط:

همان‌طور که می‌دانید، خیس شدن دستگاه‌های الکترونیکی به معنای ایجاد مشکلات جدی برای آن‌هاست. اما نگران نباشید!‌ اگر زود و بدون هدر دادن وقت برخی اقدامات را انجام دهید، می‌توانید دستگاه‌تان را نجات دهید. در این مقاله قصد داریم تا به روش انجام این کار بپردازیم و شیوه نجات دادن تلفن‌های هوشمند خیس را فرا بگیریم.

البته موبایلستان می‌گوید:  اولین کاری که افراد در شرایط این چنینی باید انجام دهند، خارج کردن دستگاه در سریع‌ترین زمان ممکن از آب است. در واقع موبایل هر چه که بیشتر در داخل آب یا هر مایع دیگر بماند،‌ میزان ورود آب به داخل آن از طریق شیار‌ها و حفره‌های آن بیشتر می‌شود. بعد از خارج کردن گوشی از آب، اقداماتی وجود دارند که باید سریعا آن‌ها را انجام دهید و همچنین کار‌هایی وجود دارند که انجام دادن آن‌ها باعث آسیب رسیدن به گوشی می‌شود.

چه کار‌هایی را نباید انجام دهید:

  • موبایل را روشن نکنید
  • هیچ دکمه یا کلیدی را فشار ندهید
  • موبایل را برای خارج شدن آب تکان ندهید و به آن ضربه نزنید
  • داخل گوشی فوت نکنید (فوت کردن باعث می‌شود که آب به بخش‌های داخلی گوشی که خشک بود، نفوذ کند و آسیب بیشتری به دستگاه بزند)
  • گوشی را گرم نکنید (این شامل استفاده از سشوار و ماکروویو می شود)

۱۰ کاری که برای نجات گوشی باید انجام دهید:

۱- بنابر آموزش و ترفند گوشی هوشمند٬ اگر موبایل بعد از افتادن در آب همچنان روشن است، آن را خاموش کنید.

۲- اگر از قاب‌های محافظ برای دستگاه خود استفاده می‌کنید، سریعا آن را از دستگاه جدا کنید. سپس باید به سراغ سیمکارت و کارت حافظه جانبی بروید و آن‌ها را خارج از گوشی خارج نمایید.

تلفن هوشمند خیس

۳- اگر امکان جداسازی قاب پشتی دستگاه‌تان وجود دارد، آن را از گوشی جدا کرده و باتری را از آن خارج کنید (لازم به ذکر است که در اغلب از تلفن‌های هوشمند امروزی، چنین امکانی وجود ندارد)


برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید: چگونه تلفن هوشمند خیس شده را نجات دهیم؟

منبع: سایت موبایلستان

/ 0 نظر / 168 بازدید